POLONEZ BIS: Перший тур грантової програми для вчених

Заявки на участь в програмі приймаються від до 15 грудня 2021 року (до 17:00 за київським часом). Учасників проінформують про результати конкурсу в червні 2022 р.

Програма організована Національним центром науки Польщі (Polish National Science Centre / NCN), а її фінансування здійснюється в межах рамкової дослідницько-інноваційної програми ЄС «Горизонт Європа» за схемою MSCA.
Прийняти стипендіата може будь-яка організація, чия діяльність пов’язана з проведенням наукових досліджень і чий офіс розташований в Польщі, в тому числі заклади вищої освіти, інститути Польської академії наук та інші дослідницькі установи, Польська академія знань, наукові та промислові центри, наукові бібліотеки, підприємства науково-технічного профілю, міжнародні наукові організації з офісом в Польщі та ін.  Знайти хостову організацію можна за допомогою інструменту «Пошук партнерів POLONEZ BIS» (посилання) або платформи «EURAXESS Poland» (посилання).

Метою програми POLONEZ BIS є сприяння професійному розвитку досвідчених науковців, які бажають проводити власну дослідницьку діяльність в найкращих наукових закладах Польщі. В межах програми науковці з усіх країн світу, що представляють будь-які наукові напрями, матимуть можливість протягом 24 місяців працювати у високоякісних дослідницьких середовищах в Польщі над виконанням індивідуальних проєктів. Проєкти можуть відноситися до будь-якої наукової дисципліни в межах трьох основних галузей: 1) мистецтва, гуманітарні та соціальні науки; 2) науки про життя; 3) фізичні науки та інженерія. Особливо вітаються новаторські проєкти, які відносяться до нових та передових напрямів досліджень та передбачають застосування неконвенціональних підходів.

Під час виконання індивідуального проєкту наукове керівництво над стипендіатом буде здійснювати ментор – досвідчений співробітник хостової організації, чия експертиза співпадає з обраною стипендіатом темою проєкту. Свого ментора має самостійно обрати учасник програми на етапі подання заявки. За потреби, крім ментора, до роботи над своїм індивідуальним проєктом стипендіат може долучати інших дослідників: співкоординаторів проєкту, аспірантів, студентів магістратури тощо.

В межах стипендіальної програми учасник обов’язково повинен буде пройти додаткову практику в іншій організації, ніж та, що прийняла його/її на основний стипендіальний період; це має бути або польська організація, що відноситься до іншого сектору (академічного сектору у випадку, якщо основний стипендіальний період учасник проведе в академічній організації, і, навпаки – неакадемічного сектору, якщо основний стипендіальний період учасник проведе в академічній організації), або організація будь-якого сектору, що знаходиться поза Польщею. Тривалість цієї додаткової практики становить від 2 тижнів до 1 місяця.

Грантовий період має початися 1 вересня, 1 жовтня або 1 листопада 2022 року. Протягом свого перебування в Польщі стипендіати отримуватимуть щомісячні виплати в розмірі близько 4500 євро (сума може бути більшою у випадку, якщо стипендіат перебуватиме в Польщі з родиною). Програма також передбачає фінансування дослідницьких проєктів в розмірі до 100000 євро. Максимальне число стипендіатів, чиї кандидатури можуть бути підтримані в межах конкурсу, складає 120 осіб.

Кандидати на участь в програмі мають відповідати таким вимогам:

  • наявність наукового ступеня PhD (або еквівалентного ступеня) АБО наявність ступеня магістра + щонайменше 4-річний досвід ведення наукової діяльності в режимі повного робочого часу після одержання цього ступеня;
  • володіння англійською мовою на рівні, що є достатнім для наукового спілкування (знання польської не вимагається);
  • відсутність досвіду проживання, праці або навчання на території Польщі більше, ніж протягом 12 місяців, у період від 15 грудня 2018 року до 15 грудня 2021 року;  довільний вік, громадянство та наукова спеціальність.

Заявки на участь в програмі приймаються через електронну систему ZSUN/OSF за посиланням. Шаблон проєктної пропозиції доступний за посиланням; він має бути спільно заповнений кандидатом на участь в програмі та його/її майбутнім ментором і підписаний представником адміністрації хостової організації. Крім заповненого шаблону проєктної пропозиції, в електронну систему необхідно буде завантажити такі документи:

  • Довідку, що підтверджує відповідність кандидата умовам програми – посилання;
  • Довідку, що підтверджує відповідність хостової організації умовам програми – посилання;
  • План кар’єрного розвитку кандидата – посилання;
  • Декларацію майбутнього ментора про намір здійснювати наукове керівництво над кандидатом – посилання;
  • Відскановану копію диплому про присвоєння наукового ступеня PhD або документів, що підтверджують 4-річний науковий досвід кандидата;
  • Відскановану копію завіреного перекладу на польську або англійську мову диплому про присвоєння наукового ступеня PhD або документів, що підтверджують 4-річний науковий досвід кандидата;
  • Документи, що підтверджують відсутність у кандидата досвіду проживання, праці або навчання на території Польщі більше, ніж протягом 12 місяців, у період від 15 грудня 2018 року до 15 грудня 2021 року (наприклад, рахунки на оплату житловокомунальних послуг із зазначеною адресою проживання, контракт про працевлаштування тощо).

Детальніше ознайомитися з умовами участі в програмі можна за посиланнями:

  • сторінка програми – посилання;
  • сторінка конкурсу на сайті Національного центру науки Польщі (посилання);  брошура з детальними умовами програми – посилання.