Корисні інструменти та веб-ресурси для підготовки проєктних заявок та управління проєктами

Відео-уроки, вебінари, навчальні матеріали

 1. Відеокурс «Написання проєктних заявок» — безкоштовний.курс для новачків з трьох відеолекцій (загальна тривалість — 20 хвилин) на теми: «Як підготуватися до написання гарної проєктної заявки?», «Як визначити проблеми, мету проєкту, загальні завдання та результати?» та «Заповіді для написання проєктних заявок». Курс читається англійською мовою, до відео додаються докладні конспекти українською. Після перегляду усіх відеолекцій можна пройти тест на перевірку засвоєних знань та отримати електронний сертифікат. Курс був створений в рамках програми ЄС “Culture Bridges”.
 2. Канал YouTube“Grant Management” – вебінари українською мовою із представниками різних донорів, з написання проєктних заявок, з питань виконання та управління проєктами різної тематики та рівня.
 3. Онлайн-курс англійською мовою «Вступ до управління проєктами» (Introduction to Project Management) може слугувати гарною відправною точкою для тих, хто бажає опанувати навички управління проєктами, протягом найближчого часу приступити до здійснення проєкту будь-якого типу та масштабу  та потребує для цього базових теоретичних та практичних управлінських знань. Кінцевий термін реєстрації – 31 грудня 2020 року. Детальніше
 4. PandaDoc – ресурс, де зібрані шаблони для написання різних документів, в тому числі грантової заявки (grant proposal) та дослідницької заявки (research proposal). Кожен шаблон супроводжується коментарями, підказками та прикладами, що спрощують його заповнення. Ресурс може бути корисним у підготовці заявок на конкурси, організатори яких не ставлять жорстких вимог щодо структури проєктних пропозицій. Користування безкоштовне протягом 14 днів; зміст шаблонів можна безкоштовно передивлятися в браузері. Альтернативи: JotForm, Smartsheet.
 5. Матеріали (відеозапис та презентації доповідей спікерів) семінару-тренінгу «Фандрайзинг. Написання проєктів. Успішні кейси» (6 – 7.10.2020 р.), який проводив Сумський національний аграрний університет .. В рамках семінару були висвітлені питання: освітні можливості Програми ЄС Еразмус+; проєкти академічної мобільності та напряму “Жан Монне” Програми ЄС Еразмус+, Актуальні конкурси Програми ЄС Horizon 2020 за напрямом Green Deal; фандрайзинг у сфері освіти; досвід успішних проєктів та проєктної діяльності.
 6. Матеріали (відеозапис та презентації доповідей спікерів)  Інформаційного дня НКП при КПІ ім. Ігоря Сікорського «Від Горизонту 2020 до Горизонту Європа» (27.10.2020 р.).  У перехідний період між двома «Горизонтами», експерти нашого університету вирішили розповісти українській науковій та підприємницькій спільноті про особливості участі в цих програмах, поділитися власнім досвідом та надати практичні поради усім, хто зацікавлений у спільних з ЄС міжнародних проєктах.
 7. Матеріали вебінару (стислий конспект, відеозапис та презентації) “European Support for Researchers at Risk – Launch of the InSPIREurope Mapping Report” («Європейська підтримка для науковців групи ризику – оприлюднення звіту про картографічне опитування в рамках проєкту InSPIREurope»), 3.11. 2020 р..Звіт був підготовлений на підставі результатів трьох опитувань, проведених Асоціацією університетів Європи у березні-травні 2020 року з метою визначення структур підтримки та заходів, які є доступними для науковців групи ризику у європейських ЗВО та інших приймаючих установах, а також визначення конкретних проблем, з якими стикаються науковці групи ризику та європейські організації, що їх приймають.

 

Програмні додатки

 1.  FreeMind– програма для створення ієрархічних ментальних карт (mind maps), що допомагає користувачеві спростити процес роботи з інформацією шляхом наочного представлення пов’язаних між собою концепцій, понять, цілей, завдань тощо. Програму можна використовувати на етапі «мозкового штурму» для пошуку проєктних ідей, для планування структури заявки або для підготовки презентаційних матеріалів. Користування безкоштовне. Альтернативи: bubble.us, MindMeister, Coggle.
 2. GranttProject – багатофункційна програма для керування проєктами, за допомогою якої можна створювати детальні графіки та діаграми проєктних робіт, формувати таблиці учасників проєкту з розподілом їхніх завдань, ресурсів та гонорарів, експортувати в інші формати документи та зображення, співпрацювати з іншими учасниками проєкту шляхом спільного редагування документів та обміну файлами тощо. Користування безкоштовне. Альтернативи: Freedcamp, Asana.
 3. Todoist – програмний додаток для комп’ютерів та смартфонів з простим та інтуїтивним інтерфейсом, що призначений для створення особистих списків завдань до виконання. Todoist можна синхронізувати з іншими календарними додатками, а готовими списками ділитися зі своїми колегами (ця функція може стати у пригоді, якщо ви співпрацюєте за проєктом з кількома учасниками). Є безкоштовна та платна версії. Альтернатива: Wunderlist.
 4. Sync.com – безпечне хмарне сховище та платформа для обміну файлами, що дозволяє надсилати файли будь-якого розміру та формату будь-якому колезі, навіть якщо він/вона не має власного облікового запису на цій платформі. Доступ до файлів можна захистити паролем. Є безкоштовна та платна версії. Альтернативи: pCloud, Dropbox, Google Drive.
 5. Grammarly – браузерне розширення для допомоги у написанні грамотних англомовних текстів, що діє на основі штучного інтелекту. Виправляє граматичні, орфографічні, пунктуаційні, стилістичні та лексичні помилки, пропонує рекомендації щодо покращення чіткості та зрозумілості речень, аналізує тональність тексту (оцінює ступінь формальності/ ввічливості/ впевненості) тощо. Має функцію перевірки тексту на ознаки плагіату. Доступне також у формі вебредактору та мобільного додатку.  Є безкоштовна та платна версії. Альтернативи: ProWritingAid, Ginger. 
 6. Multitran – Інтернет-система професійних двомовних словників із великою базою слів та підтримкою багатьох мов світу (в тому числі, є українсько-англійський/ англійсько-український та російсько-англійський/ англійсько-російський словники). Пропоновані переклади систематизовані за різними тематичними областями (загальні, військові, медичні, юридичні терміни тощо). Користування безкоштовне. Альтернативи: Linguee, Google Translate.