Безкоштовний онлайн-курс «Вступ до управління проєктами» / “Introduction to Project Management”

• Цільова аудиторія – початківці в галузі управління проєктами будь-якого типу (підприємницькі, наукові, інноваційні, особисті проєкти тощо).
  • Автори – викладачі промислового факультету (Faculty of the Professions) Університету Аделаїди (The University of Adelaide), Австралія.
  • Мова англійська.
  • Тривалість – курс розрахований на 6 тижнів при темпі навчання у 2-3 години на тиждень, але оскільки після реєстрації доступ до усіх матеріалів курсу надається одночасно, темп навчання можна обирати самостійно.
  • Кінцевий термін реєстрації 31 грудня 2020 року.
  • Платформа, на якій розміщено курс – edX (безкоштовна американська Інтернет-платформа для масових відкритих інтерактивних курсів).
  • Спосіб реєстрації щоб отримати доступ до матеріалів курсу, необхідно створити обліковий запис на платформі edX (посилання) та зареєструватися на участь у курсі (посилання).
  • Вартість – доступ до усіх відеолекцій курсу та їхніх транскриптів є безкоштовним. За додаткову оплату ($199) пропонується доступ до перевірочних завдань за змістом курсу та отримання сертифікату про проходження курсу.

Пояснення щодо курсу

Управління проєктами належить до навичок, що є необхідними у багатьох галузях як професійного, так і особистого життя людини. Курс «Вступ до управління проєктами» може слугувати гарною відправною точкою для кожного, хто бажає опанувати цю навичку, але не обов’язково планує проходити програму формальної підготовки для проєктних менеджерів. Зокрема цей курс може стати у пригоді тим, хто збирається приступити до здійснення проєкту будь-якого типу та масштабу протягом найближчого часу та потребує для цього базових теоретичних та практичних управлінських знань.

Для успішної реалізації будь-якого проєкту важливо перш за все чітко визначити, в чому саме полягає його ідея, та яких саме результатів Ви очікуєте. В рамках цього курсу розглянуто практичні теми, які допоможуть Вам правильно сформулювати свої цілі від самого початку роботи над проєктом, а також усвідомлювати всі чинники, що можуть вплинути на реалізацію проєкту. Крок за кроком Ви навчитесь планувати обсяги проєктних дій та графік їх виконання, складати кошторис проєкту та керувати потоками проєктних робіт від початкової до завершальної стадії. Оскільки успішність кожного проєкту напряму залежить від його виконавців, цей курс також познайомить Вас із методами ефективної комунікації в проєктних командах та використанням власних лідерських здібностей для управління учасниками проєкту.

1. Що таке управління проєктами?

• Визначення поняття «проєкту»;
  • Розуміння характерних рис проєктів на конкретних прикладах;
  • Навички, які необхідні для успішного управління проєктами.

2. Вступний етап управління проєктами:

• Процес роботи над проєктом;
  • Визначення мети проєкту та методів його реалізації;
  • Початок управління проєктом.

3. Етап планування:

• Розуміння вимог проєкту;
  • Планування проєктних завдань та формування графіку;
  • Планування бюджету проєкту.

4. Проєктні ризики:

• Визначення поняття «проєктних ризиків»;
  • Розпізнавання проєктних ризиків;
  • Управління проєктними ризиками.

5. Взаємодія в проєктних командах:

• Внутрішні та зовнішні зацікавлені сторони проєкту;
  • Формування проєктної команди;
  • Ефективні комунікаційні навички для роботи в команді.

6. Завершальний етап управління проєктами:

• Визначення відповідності проєктних досягнень критеріям успішності проєкту;
  • Вимірювання прогресу проєктних робіт;
  • Вдосконалення стратегій управління на підставі відгуків від учасників проєкту;
  • Розуміння вигод від реалізації проєкту та розділення прав власності на отримання цих вигод.

Укладач матеріалу: Анастасія Харченко