Стипендіальна програма Фонду Мацумае, Японія

Триває прийом заявок  на участь у стипендіальній програмі міжнародного Фонду Мацумае (Японія)

Хто є організатором програми? – організатором програми є Міжнародний Фонд Мацумае – організація, що була заснована у 1979 році видатним японським вченим та політиком Шіґейоші Мацумае з метою поглиблення обізнаності світової спільноти щодо Японії та сприяння розвитку мирних та дружніх міжнародних відносин шляхом надання молодим вченим з усього світу можливості проходити дослідницькі стажування у Японії.

Хто може взяти участь у програмі? – До конкурсного відбору допускаються особи, що відповідають таким вимогам:-

• -мають науковий ступінь PhD (кандидата наук);
  • мають вік не більше 49 років на момент подання заявки;
  • займаються дослідженнями в галузі природничих наук, машинобудування або медицини;
  • добре володіють японською або англійською мовами;
  • не мають досвіду довгострокового перебування в Японії;
  • є працевлаштованими у країнах свого громадянства та зобов’язуються повернутися до своїх країн після завершення стажування.

Яку підтримку буде надано учасникам програми? – Учасники програми отримуватимуть по 220 тис. єн щомісяця протягом свого стажування (в залежності від потреби та обсягів досліджень, стажування можуть тривати від 3 до 6 місяців та мають відбуватися у період між 1 квітня 2021 р. та 30 березня 2022 р.), 120 тис. єн на первинні витрати відразу після прибуття до Японії, квитки на переліт в обидва боки між місцем проживання учасника та Токіо, а також безкоштовне медичне та особисте страхування. Щороку стипендії призначаються приблизно 20 учасникам.

Де можна проходити стажування? – Учасник може самостійно обрати японську установу, де реалізуватиме свій дослідницький проєкт. Такою установою може бути університет або інший вищий навчальний заклад, науково-дослідницький інститут, приватна наукова установа тощо. Обов’язковою умовою участі у програмі є отримання від відповідальних представників обраної установи згоди щодо прийняття кандидата на стажування перед поданням заявки.

Як взяти участь у програмі? – Щоб подати заявку на участь, необхідно надіслати пакет відповідних документів поштовим відправленням на адресу: The Matsumae International Foundation 4-14-46, Kamiogi, Suginami-ku, Tokyo, 167-0043 JAPAN. Усі документи подаються виключно англійською мовою. Документи мають бути надруковані (а не написані від руки) на папері формату А4 та не повинні бути скріплені між собою. До пакету входять такі документи:

1. заповнена форма заявки на участь у програмі (форму можна завантажити за посиланням);
  2. детальний опис та план дослідницького проєкту (попередньо затверджений майбутнім науковим керівником у Японії);
  3. копія найбільш значущої публікації кандидата (з авторефератом англійською, якщо публікація написана іншою мовою);
  4. резюме кандидата (Curriculum Vitae), яке має містити повний перелік публікацій, із зазначенням місця та дати видання, співавторів, кількості сторінок тощо (назву публікації, що подається як документ №3, слід виділити у списку червоним кольором);
  5. рекомендаційний лист від працедавця кандидата, надрукований на офіційному бланку установи (лист повинен містити інформацію про наукові досягнення та академічні здібності кандидата, а також підтверджувати можливість надання йому/їй відпустки на період стажування);
  6. копії усіх дипломів про вищу освіту (дипломи бакалавра, магістра та кандидата наук) із перекладами англійською. Кожна копія має бути засвідчена закладом, що видав диплом, або установою, де працевлаштований кандидат;
  7. лист-запрошення від японської установи, що готова прийняти кандидата на стажування, із підписом майбутнього наукового керівника. Лист повинен бути надрукований на офіційному бланку установи та містити зокрема таку інформацію: підтвердження періоду стажування; підтвердження теми та змісту дослідницького проєкту; підтвердження наявності у японській установі відповідних умов для проведення досліджень; підтвердження домовленості щодо місця проживання кандидата на час стажування.
  • Де можна ознайомитись з детальними умовами участі у програмі?– З детальними умовами участі у програмі можна ознайомитись на сторінці Міжнародного Фонду Мацумае в Інтернеті (посилання) та у офіційному буклеті програми (посилання).
  • Коли закінчується термін подання заявок? – Заявки приймаються виключно поштовим відправленням до 30 червня 2020 року. Результати конкурсу будуть оголошені на сторінці Фонду в Інтернеті у грудні 2020 р.