Ресурси для допомоги
🔹 Портал ERA4Ukraine
Європейська Комісія запустила портал для надання інформаційних і допоміжних послуг українським вченим, які вимушені виїхати за кордон через війну. Портал об’єднує ініціативи на рівні ЄС, окремих країн і неурядових установ. На порталі можна знайти інформацію про: визнання дипломів; актуальні вакансії; отримання соціальної допомоги; пропозиції житла для вчених і членів їхніх родин.
🔹 Телеграм-бот Info Science Bot
Для оперативного інформування науковців, інноваторів та стартапів про новини та можливості МОН запустив Телеграм-бот, який інформує про актуальні можливості для інноваторів і науковців, актуальні новини та дипломатичні кроки органів влади і наукової спільноти про протистояння російській агресії, запровадження санкцій щодо російської федерації нашими міжнародними партнерами, тощо.
🔹 Проєкт Research4Life
Українським науковцям до кінця 2022 року надано безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів, які доступні в межах проєкту Research4Life. Для отримання доступу закладам вищої освіти, науковим установам, іншим установам і організаціям необхідно зареєструватися. На платформі вже зареєстровано понад 200 українських установ. Представники платформи забезпечують швидкий розгляд заявок від установ з України, які продовжують активно надходити.
🔹 Вебсайт Національного академічного контактного центру для України
Німецька служба академічних обмінів (DAAD) запустила вебсайт Національного академічного контактного центру для України. Ця платформа містить інформацію та пропозиції підтримки для українських студентів і науковців щодо: проживання; використання обладнання університетів; навчання та досліджень; повсякденного життя в Німеччині.