Чи працюєте ви на міжнародному рівні для зміцнення демократії та прав людини? Чи використовуєте ви медіа чи мистецтво як засіб для досягнення змін? Ви знаходитесь у Швеції чи у вас є шведський партнер проєкту? Можливо, Творча сила (Creative Force) – це програма саме для вас!
Веб-сайт Творчої сили”: https://si.se/en/apply/funding-grants/creative-force/.
Конкурс заявок на початкове фінансування відкрито 23 червня.
Прийом заявок триває до 15 вересня.
“Творча сила” (Creative Force) – це програма фінансування міжнародних проєктів. Вона відкрита для шведських організацій та їх партнерів у цільових країнах, діяльність яких пов’язана з використанням засобів масової інформації чи мистецтв для зміцнення демократії, прав людини та свободи слова. Програма передбачає два типи грантів:
Початкове фінансування доступне для реалізації невеликого або пілотного проєкту. Шведська організація та її міжнародний партнер можуть подати заявку на суму до 100 000 шведських крон для реалізації проєкту, який повинен бути завершений протягом 12 місяців після надання фінансування.
Проєкти співпраці – це більш масштабні проєкти, які повинні включати обмін знаннями, нарощування потенціалу чи розробку методів. Шведський інститут (SІ) рекомендує подати заявку на цей вид гранту для розширення проєкту, який раніше отримав початкове фінансування. Шведська організація та її міжнародний партнер можуть подати заявку на отримання гранту на термін 12 місяців або макс. 24 місяці (з дати надання гранту). Розмір 12-місячного гранту, на який можна подати заявку, складає до 500 000 шведських крон, а 24-місячного гранту – до 1 млн. крон.
Хто може подати заявку?
- Будь-яка організація, зареєстрована у Швеції не менше одного року (для початкового фінансування) або два роки (для проєктів співпраці).
- Шведська організація має написати заявку спільно з партнерською організацією, яка належить до цільових країн в рамках програми Creative Force (див. нижче).
Які країни залучаються до співпраці?
- Східна Європа та Туреччина:
Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна.
Covid-19: Проєкти зазвичай мають здійснюватися повністю в цільовій країні або частково в Швеції та частково в цільовій країні. Однак пандемія докорінно змінила можливості подорожувати та зустрічатися фізично, принаймні на даний момент. Важливо це враховувати при розробці проєкту.
База даних проєктів
Ви можете ознайомитись з базою даних як джерелом натхнення, щоб отримати уявлення про типи проєктів, які підтримує SІ.
Які проєкти можуть отримати гранти в рамках програми Creative Force?
Організатори закликають подавати на участь у конкурсі проєкти, що відповідають наступним критеріям:
- проєкт використовує ЗМІ чи мистецтва як засоби для зміцнення демократії, свободи слова та прав людини в цільових країнах;
- проєкт відповідає конкретним цілям програми Creative Force для країни-партнера (країн);
- проєкт передбачає обмін знаннями або найкращою практикою між партнерами;
- проєкт орієнтований на провідників змін у країні-партнерах, які хочуть засвоїти нові навички або використовувати нові технології, щоб допомогти їм у зусиллях спрямованих на забезпечення перетворень;
- результати проєкту повинні набувати широкого поширення та мати вплив після його завершення.
Подання заявки
Щороку є дві можливості подати заявку на фінансування:
- конкурс фінансування 1 починається у грудні, дедлайн – у січні. SІ приймає заявки на початкове фінансування та проєкти співпраці;
- конкурс фінансування 2 починається у червні, дедлайн – наприкінці серпня/вересня. Приймаються лише заявки на початкове фінансування.
Як написати заявку 23 червня – 15 вересня 2020 р.(початкове фінансування)
Нижче дається перелік всіх документів, які необхідні для подання заявки. Насамперед завантажте та збережіть їх на своєму комп’ютері. Переконайтеся, що ви обрали форму заявки на відповідний тип гранту та регіон/країну.
УВАГА! Деякі заявники зіткнулися з труднощами при заповненні документів у форматі *.doc (Word). Для вирішення цієї проблеми зараз SІ використовує формат *.rtf для всіх документів, крім бюджету. Це має допомогти користувачам комп’ютерів Mac. Якщо ви використовуєте комп’ютер Mac, вам слід відкрити документи у звичайній програмі обробки тексту. Якщо ви отримуєте запитання про розшифровку при натисканні на документ, виберіть rtf. Якщо у вас виникли проблеми, надішліть електронний лист на адресу creativeforce@si.se.
Потім завантажте, збережіть та заповніть наступні документи:
- формуляр кошторису початкового фінансування;
- лист про наміри (лише для початкового фінансування)
- відомості про організації для початкового фінансування;
Потрібно також отримати Свідоцтво про реєстрацію шведської організації-заявника, яке подається разом з іншими аплікаційними документами. УВАГА! Свідоцтва про реєстрацію повинні бути видані не пізніше ніж за рік до дати подання заявки.
Подання онлайн-заявки. 23 червня – 15 вересня 2020 р.:
- натисніть на це посилання, щоб перейти до онлайн-анкети. (доступне лише коли відкрито конкурс для заявок.);
- почніть зі створення акаунта (або входу в акаунт, якщо він у вас вже є);
- заповніть форму онлайн-заявки. Потім додайте всі документи зазначені в пункті 2 (які ви заповнили та зберегли на своєму комп’ютері) до форми онлайн-заявки. Інструкції, які містить форма онлайн-заявки, допоможуть вам поетапно пройти цю процедуру;
- ви можете підготувати та зберегти заявку заздалегідь. Це дозволяє переглянути її перед тим, як надіслати. Після подання заявки ви вже не можете вносити жодних змін.
Після подання заявки Ви отримаєте електронний лист із реєстраційним номером. Вказуйте цей номер, коли звертаєтесь до Шведського інституту.
Чи вдала ваша заявка? – 19-23 жовтня 2020р.:
Списки заявок, що успішно пройшли конкурсний відбір, будуть оприлюднені на веб-сайті приблизно через п’ять тижнів після закінчення терміну подання заявок.
Також радимо ознайомитись зі списком частих запитань щодо програми (посилання).