Найчастіші запитання та відповіді

  1. Навіщо мені брати участь в міжнародних проєктних та грантових програмах (конкурсах)?
  2. Чим мені може допомогти Відділ координації міжнародної проєктної діяльності?
  3. Де можна отримати детальну та систематизовану інформацію про підготовку проєктних заявок та управління проєктами?
  4. Де знайти партнерів для участі в проєкті?
  5. Як знайти актуальні конкурсні пропозиції?
  6. Де знайти перелік міжнародних проєктів, в яких брав участь КПІ?
  7. Де знайти інформацію щодо угод про співпрацю КПІ з університетами інших країн?
  8. Де знайти інформацію про двосторонні конкурси наукових проєктів, які спільно проводяться урядами України та інших держав світу?
  9. Чи зареєстрований КПІ на порталі Європейської комісії? Де знайти реквізити PIC та OID, і хто такий LEAR?
  10. Як дізнатися про можливості участі в освітній програмі ЄС «Еразмус+»?
  11. Що таке «Горизонт Європа», і де знайти інформацію про цю програму?
  12. Що таке НКП?
  13. Чи можуть українські організації та громадяни брати участь в програмі «Горизонт Європа»?
  14. Де можна детально ознайомитися з конкурсами за програмою «Горизонт Європа»?
  15. Як подати пропозицію на участь в програмі «Горизонт Європа», «Еразмус+» або інших програмах, що фінансуються ЄС?
  16. На що слід звернути увагу під час написання заявки за конкурсом програми «Горизонт Європа», «Еразмус+» або інших програм, що фінансуються ЄС?
  17. Я науковець(-иця), що хоче взяти участь в програмі міжнародної мобільності. Як дізнатися, які європейські університети, наукові установи та компанії зацікавлені в прийомі науковців на стажування?
  18. Я студент(-ка), що хоче взяти участь в програмі міжнародної мобільності. Де знайти актуальну інформацію про такі програми?
  19. Як можна зареєструвати в базі даних КПІ ім. Ігоря Сікорського проєктну пропозицію на участь в міжнародному грантовому конкурсі, щоби факт її подання був врахований при складанні рейтингу науково-педагогічних представників?
  20. Де знаходиться і як працює офіс Відділу координації міжнародної проєктної діяльності?
  21. Я не знайшов(-ла) тут відповіді на своє запитання.

 

1. Навіщо мені брати участь в міжнародних проєктних та грантових програмах (конкурсах)?

Участь в міжнародних програмах проєктної та грантової підтримки відкриває перед українськими науковцями такі можливості:

  • реалізація наукових ідей, фінансування яких за рахунок держави, університету чи за власний рахунок є складним або неможливим;
  • отримання доступу до матеріально-технічних ресурсів іноземних наукових установ;
  • знаходження партнерів та однодумців в різних країнах світу;
  • отримання досвіду роботи в міждисциплінарних та багатокультурних командах.

Крім того, варто зауважити, що участь в міжнародних грантових програмах та програмах наукової мобільності є одним із важливих елементів Стратегії розвитку КПІ ім. Ігоря Сікорського на 2020-2025 рр., і враховується при формуванні рейтингу науково-педагогічних працівників університету.

2. Чим мені може допомогти Відділ координації міжнародної проєктної діяльності?

Відділ виконує такі функції:

  • збирання та розміщення повної та детальної інформації про актуальні конкурси міжнародних проєктів та грантів, можливості участі в програмах наукових обмінів та інші корисні відомості на сайті kpi.ua, на сторінці Відділу в мережі Facebook та в інформаційному бюлетені «Джерело»;
  • проведення просвітницьких заходів, в т.ч. онлайн;
  • надання індивідуальних консультацій співробітникам університету з питань пошуку відповідних конкурсних пропозицій, створення проєктних консорціумів, підготовки проєктних та грантових заявок, оформлення пакетів документів для участі в міжнародних конкурсах, управління проєктами тощо.

Для отримання консультації, будь ласка, зв’яжіться з нами (контактні дані розміщені за посиланням).

3. Де можна отримати детальну та систематизовану інформацію про підготовку проєктних заявок та управління проєктами?

Рекомендуємо ознайомитись із архівом матеріалів курсу «Міжнародні проєкти: написання, подання, виконання», який проводиться щорічно  для науково-педагогічних працівників КПІ ім. Ігоря Сікорського та інших охочих слухачів, а також подати пропозицію щодо участі в наступному циклі цього курсу (для реєстрації слідкуйте за оголошеннями на сайтах Відділу та Інституту післядипломної освіти).

Крім того, варто звернути увагу на матеріали, що розміщені на інформаційній платформі КПІ «Міжнародна мозаїка», а також на розділ «Корисні інструменти та веб-ресурси для підготовки проєктних заявок та управління проєктами» на сайті Відділу.

4. Де знайти партнерів для участі в проєкті?

Для пошуку партнерів рекомендуємо скористатися такими платформами та сервісами: SciVal, EURAXESS, Enterprise Europe Network, Funding & Tenders Portal, та IDEALIST.

Також пропонуємо ознайомитись із тематичними презентаціями: «Як знайти партнерів для участі в міжнародному проєкті?» та «Можливості Web-of-Science для пошуку партнерів»

5. Як знайти актуальні конкурсні пропозиції?

Оголошення про проєктні та грантові конкурси та детальну інформацію про правила участі в них можна знайти безпосередньо на інформаційних ресурсах програм фінансування. Описи та посилання на деякі з них можна знайти на сайті Відділу в розділі «Міжнародні програми, конкурси, гранти» та на інформаційній платформі «Міжнародна мозаїка».

Зокрема, конкурси програми «Горизонт Європа», «Еразмус+» та інших програм, що фінансуються ЄС, розміщені на єдиному порталі Європейської комісії Funding & Tenders Portal (для пошуку актуальних пропозицій зайдіть у розділ Search funding and tenders та оберіть програму, яка Вас цікавить).

Конкурси проєктів та індивідуальних грантів, що фінансуються урядами окремих країн, зазвичай публікуються на сторінках посольств цих країн в Україні.

Крім того, рекомендуємо підписатися на щомісячний інформаційний бюлетень «Джерело», в якому ми публікуємо описи актуальних конкурсних пропозицій в галузі міжнародної проєктної та грантової діяльності.

6. Де знайти перелік міжнародних проєктів, в яких брав участь  КПІ?

З переліком міжнародних проєктів КПІ ім. Ігоря Сікорського за останні 5 років Ви можете ознайомитися на сайті Відділу за посиланням. Окремий перелік проєктів програми «Еразмус+», що реалізувалися або реалізуються в КПІ ім. Ігоря Сікорського, розміщений за посиланням.

7. Де знайти інформацію щодо угод про співпрацю КПІ з університетами інших країн?

Інформацію стосовно угод про співпрацю КПІ ім. Ігоря Сікорського із закордонними університетами, міжнародними організаціями, компаніями та асоціаціями можна знайти на сайті Департаменту міжнародного співробітництва в розділі «Партнери».

8. Де знайти інформацію про двосторонні конкурси наукових проєктів, які спільно проводяться урядами України та інших держав світу?

Оголошення про двосторонні конкурси наукових проєктів публікуються на сайті Міністерства освіти і науки України за посиланням. Щоб дізнатися про специфіку участі в таких конкурсах, рекомендуємо Вам ознайомитись із тематичними презентаціями, які підготували співробітники Відділу: «Двосторонні наукові конкурси» та «Розробка проєктної пропозиції: білатеральні проєкти МОН України».

9. Чи зареєстрований КПІ на порталі Європейської комісії? Де знайти реквізити PIC та OID, і хто такий LEAR?

Так, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” зареєстрований на єдиному порталі Європейської комісії Funding &  Tenders Portal, а отже, може брати участь в програмах, що фінансуються ЄС («Горизонт Європа», «Еразмус+» тощо). Реквізити університету та дані про LEAR (офіційного представника університету в програмах Європейської комісії) наведені на сайті Відділу за посиланням.

10. Як дізнатися про можливості участі в освітній програмі ЄС «Еразмус+»?

Участю українських громадян та організацій в програмі ЄС «Еразмус+» опікується Національний офіс Еразмус+ в Україні, сайт якого можна знайти за посиланням. Звертаємо Вашу увагу, що в березні 2021 року, разом із початком нового етапу Програми (2021-2027 рр.), до структури та правил «Еразмус+» було внесено зміни. З оновленими правилами та можливостями Програми «Еразмус+» можна ознайомитися на сайті Національного офіс Еразмус+ в Україні, а також в офіційному керівництві Programme Guide.

11. Що таке «Горизонт Європа», і де знайти інформацію про цю програму?

«Горизонт Європа» (Horizon Europe) – це дев’ята рамкова дослідницько-інноваційна програма ЄС, що прийшла на зміну попередній програмі «Горизонт 2020» і буде реалізовуватися протягом 2021-2027 рр. «Горизонт Європа» на сьогоднішній день є найбільшою міжнародною програмою з підтримки наукових досліджень та інновацій; її загальний бюджет складає майже 100 млрд. євро.

Загальні відомості про структуру та можливості Програми можна знайти в серії українськомовних інформаційних буклетів, що розміщені на сайті Національного контактного пункту КПІ ім. Ігоря Сікорського в розділі «Інформаційні матеріали НКП», та в тематичній презентації «Горизонт Європа».

Більш детальні дані про Програму наведені на порталі Європейської комісії за посиланням. Зокрема, рекомендуємо ознайомитися з офіційною презентацією Horizon Europe.

12. Що таке НКП?

НКП – це скорочення від «національний контактний пункт». Так називаються професійні служби підтримки, що діють на національному рівні та займаються поширенням інформації та наданням консультаційних послуг щодо рамкових дослідницько-інноваційних програм ЄС («Горизонт 2020», «Горизонт Європа» тощо). При КПІ ім. Ігоря Сікорського діють НКП за двома напрямами програми «Горизонт 2020»: «Інформаційні та комунікаційні технології» та «Клімат та ефективність використання ресурсів, включаючи сировинні матеріали».

Представники цих НКП є співробітниками Відділу координації міжнародної проєктної діяльності, і консультують не лише з питань програми «Горизонт 2020», але й нової рамкової програми ЄС «Горизонт Європа».

13. Чи можуть українські організації та громадяни брати участь в програмі «Горизонт Європа»?

Організації та громадяни країн Європи можуть брати участь в рамкових дослідницько-інноваційних програмах ЄС в одному з трьох статусів, зокрема як представники:

  • Member States (країн-членів ЄС),
  • Associated Countries («Асоційованих країн» ЄС, які підписали угоду про асоціацію з Програмою),
  • Third Countires («Третіх країн» ЄС, що не мають угоди про асоціацію з Програмою).

Представники Асоційованих країн в межах Програми користуються такими самим повноваженнями, що й представники країн-членів ЄС: вони можуть брати участь в усіх проєктних та грантових конкурсах, в разі перемоги отримують фінансування ЄС в повному обсязі тощо.

За відомостями МОН, 12 жовтня 2021 року на Саміті Україна – Європейський Союз було офіційно підписано Угоду про участь України у Рамковій програмі з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» та Програмі з досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії «Євратом». А отже, після ратифікації Угоди, українські вчені, інноватори та підприємці матимуть доступ до всіх інструментів підтримки та зможуть залучати грантові кошти для реалізації спільних міжнародних проєктів програм «Горизонт Європа» та «Євратом».

14. Де можна детально ознайомитися з конкурсами за програмою «Горизонт Європа»?

Детальна інформація про кожний конкурс міститься в робочих програмах «Горизонт Європа», які доступні на порталі Європейської комісії (див. пункт Work Programme & call documents).

Щоби дізнатися, які конкурси програми «Горизонт Європа» є відкритими зараз (Open for submission), і які відкриються протягом найближчого часу (Forthcoming) – будь ласка, перейдіть за посиланням.

15. Як подати пропозицію на участь в програмі «Горизонт Європа», «Еразмус+» або інших програмах, що фінансуються ЄС?

Всі проєктні заявки для участі в програмах, які фінансуються ЄС – в тому числі, «Горизонт Європа» та «Еразмус+» — подаються онлайн через Funding & Tenders Portal.

Щоб подати пропозицію, необхідно:

  • створити обліковий запис на порталі (натиснути кнопку Register);
  • відкрити сторінку конкурсу (зайти в розділ Search funding and tenders, обрати необхідну програму та конкурс);
  • натиснути кнопку Start submission;
  • ввести PIC та/або інші реквізити КПІ ім. Ігоря Сікорського як організації, яку Ви представляєте;
  • завантажити та заповнити всі необхідні формуляри (шаблон проєктної заявки, бюджет проєкту тощо)

і далі керуватися інструкціями, які генерує електронна система подання заявок.

Окремі практичні поради щодо користування порталом наведені в тематичній презентації «Практика роботи з порталом Європейської комісії».

16. На що слід звернути увагу під час написання заявки за конкурсом програми «Горизонт Європа», «Еразмус+» або інших програм, що фінансуються ЄС?

Практичні поради можна знайти в тематичній презентації «Проєктна пропозиція: підготовка і складання», яка була розроблена в межах курсу «Міжнародні проєкти: написання, подання, виконання».

Окремі важливі поради:

  • з шаблону проєктної заявки не можна видаляти ані інструкцій, ані окремих її частин, заповнення яких не є обов’язковим відповідно до вимог обраного Вами конкурсу;
  • не можна залишати жодних полів порожніми: якщо Ви знаєте, що відповідати на певний пункт заявки немає потреби, зазначте в цьому полі not applicable.

17. Я науковець(-иця), що хоче взяти участь в програмі міжнародної мобільності. Як дізнатися, які європейські університети, наукові установи та компанії зацікавлені в прийомі науковців на стажування?

Одним із найбільш популярних інструментів для пошуку пропозицій європейської наукової мобільності є платформа EURAXESS. Зокрема, на цій платформі розміщують свої оголошення організації, що зацікавлені в прийомі стажерів в межах програми обмінів для аспірантів та постдокторантів «Дії Марії Склодовської-Кюрі» (Marie SkłodowskaCurie Actions), що фінансується з коштів ЄС.

Щоб ознайомитися з актуальними пропозиціями, перейдіть у розділ Jobs & Funding -> Find hosting на сайті EURAXESS.

18. Я студент(-ка), що хоче взяти участь в програмі міжнародної мобільності. Де знайти актуальну інформацію про такі програми?

Питаннями студентських обмінів опікується Відділ академічної мобільності КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Тел.: +38 044 204 99 55, email: mobilnist@kpi.ua

http://mobilnist.kpi.ua/

19. Як можна зареєструвати в базі даних КПІ ім. Ігоря Сікорського проєктну пропозицію на участь в міжнародному грантовому конкурсі, щоби факт її подання був врахований при складанні рейтингу науково-педагогічних представників?

Щоби зареєструвати свою проєктну пропозицію, будь ласка, заповніть електронну анкету за посиланням. До анкети необхідно буде додати файл, що підтверджує факт подання пропозиції до участі в конкурсі (наприклад, заповнену форму заявки, адміністративну форму з даними учасників проєкту тощо).

20. Де знаходиться і як працює офіс Відділу координації міжнародної проєктної діяльності?

Офіс Відділу знаходиться в кімнаті № 171-5 на першому поверсі корпусу №1 КПІ ім. Ігоря Сікорського та працює за таким графіком:

з понеділка по четвер з 9:00 до 17:30;

в п’ятницю з 9:00 до 16:45.

Телефон для зв’язку: +38 (044) 204-80-19

21. Я не знайшов(-ла) тут відповіді на своє запитання.

Будь ласка, залиште нам своє запитання та контактні дані за посиланням, і ми відповімо Вам протягом 2 робочих днів.