ПРОГРАМА ім. ФУЛБРАЙТА (FULBRIGHT RESEARCH AND DEVELOPMENT PROGRAM) ЗАПРОШУЄ ДО УЧАСТІ МОЛОДИХ ДОСЛІДНИКІВ ТА ВИКЛАДАЧІВ

Кінцевий термін подання заявок – 1 листопада 2023 року

Запрошуємо викладачів, аспірантів, співробітників до участі у програмі ім. Фулбрайта (Fulbright Research and Development Program, FRDP) для молодих дослідників та викладачів !

Що пропонує Програма Фулбрайта? Програма пропонує проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців.

Учасники Програми отримують:

  • щомісячну стипендію
  • додаткові кошти для придбання професійної літератури
  • медичне страхування
  • квиток в обидва боки

Якими є умови гранту? Тривалість гранту – 6-9 місяців, початок стажування – серпень-вересень 2024 року. Упродовж академічного року учасники Програми проводять індивідуальні дослідження; знайомляться з актуальними надбаннями американських університетів у плануванні навчальних програм, розробці навчальних курсів та їх викладанні; беруть участь у наукових конференціях та семінарах. Програма не передбачає здобуття наукового ступеня, але надає можливість стипендіатам відвідувати семінари та лекції в якості вільних слухачів.

До участі у конкурсі приймаються лише індивідуальні проєкти – дослідницькі та такі, що спрямовані на розробку та запровадження нових навчальних курсів, оновлення навчальних матеріалів, вивчення та оволодіння передовими методами навчання та викладання.

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни.

Хто може брати участь у конкурсі? У конкурсі можуть брати участь особи віком до 45 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук; адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій.

Науковці зі ступенем доктора наук не допускаються до участі в конкурсі Fulbright Research and Development Program (FRDP) на тій підставі, що вони володіють суттєво вищим рівнем наукової кваліфікації, ніж той, що передбачається програмою FRDP. Науковці цієї категорії можуть брати участь у програмі Fulbright Visiting Scholar Program.

Якими є вимоги до кандидатів? Кандидати повинні:

  • мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу.
  • викладати (на умовах повної або неповної ставки) у ВНЗ або мати щонайменше 2 роки досвіду викладання, навчання в аспірантурі, дослідницької, адміністративної роботи у системі вищої освіти або 2 роки професійного досвіду у відповідній у галузі
  • володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному академічному середовищі (TOEFL iBT не менше 80 балів)
  • повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програм обмінів
  • подаватись на іншу дослідницьку програму Fulbright Scholar не раніше ніж через 2 роки після перемоги у конкурсі за програмою Fulbright Research and Development Program

*українське громадянство та проживання в Україні на час проведення конкурсу залишається однією з важливих умов участі в Програмі. Однак, з огляду на те, що багато потенційних кандидатів знаходяться зараз не в Україні, Офіс Фулбрайта у 2023 році прийматиме документи від конкурсантів, які продовжують перебувати в Україні, а також тих громадян України, які знаходились в Україні до 24 лютого 2022, але змушені були покинути країну через війну.

Більш детально вимоги до кандидатів наведено на сайті Офісу Програми ім. Фулбрайта в Україні

Як взяти участь у конкурсі Програмі? Претендентам необхідно подати до Офісу Програми імені Фулбрайта пакет документів, до якого входять:

  • обов’язкові додаткові форми (див. у переліку пакету документів)
  • три рекомендаційні листи
  • копії всіх документів про вищу освіту (дипломи з додатками) та копії документів про наукові ступені та звання (дипломи, атестати тощо)
  • портфоліо (для кандидатів з творчих напрямків)
  • лист-запрошення з американської інституції (за наявності, не є обов’язковим документом)
  • обов’язкова додаткова форма: Згода на обробку персональних даних –скановану копію виповненої й засвідченої особистим підписом Згоди потрібно відсканувати й завантажити в онлайнову анкету в розділі “Additional Information: Country–Specific Materials”.

Як проходитиме конкурсний відбір учасників? Відбір учасників на конкурсній основі відбувається в Україні. Детально з критеріями відбору, етапами і термінами, вимогами до оформлення документів на конкурс тощо можна ознайомитись за посиланням.

До кого звертатися за додатковою інформацією? Запитання можна поставити, надіславши електронний лист до Офісу Програми ім. Фулбрайта в Україні на адресу координатора програми Інни Бариш:  ibarysh@iie.org; ffdp.ukraine@iie.org або на на адресу асистента програми  office.ukraine@iie.org.

Джерело інформації: https://fulbright.org.ua/uk/fulbright-research-and-development-program/