НОВИЙ КОНКУРС ПРОЄКТІВ В МЕЖАХ ДУНАЙСЬКОЇ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ

Початок конкурсу буде оголошений у січні 2022 р. Прийом заявок триватиме до лютого 2022 р. Більш точна інформація щодо дедлайну буде викладена на сайті конкурсу.

Конкурс проводиться в межах Дунайської транснаціональної програми (Danube Transnational Programme), яка є складовою Інструменту європейського сусідства (European Neighborhood Instrument). Реалізацією програми керує Європейська комісія.

Цілі конкурсу: конкурс спрямований на підвищення інституційної спроможності українських та молдавських стейкхолдерів щодо розробки та реалізації транснаціональних проєктів, які стосуються тематики Дунайської транснаціональної програми на 2021-2027 рр., шляхом посилення співпраці зацікавлених сторін на державному, регіональному та місцевому рівнях.

Тематика і вимоги до проєктів: проєкти мають бути зосереджені на одному із трьох ключових завдань:

1)  Підвищення обізнаності про транснаціональне співробітництво та його переваги в країнах Інструменту європейського сусідства (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова, Україна);

2) Налагодження політичного діалогу в тематичних галузях, які становлять серйозний виклик для країн Дунайського регіону: сталий економічний розвиток; енергоефективність, захист довкілля і боротьба з наслідками зміни клімату; інклюзивний ринок праці; охорона культурної спадщини, розвиток культурного туризму і розвиток громад; врядування тощо (відповідно до тексту Дунайської транснаціональної програми на 2021-2027 рр. — посилання);

3) Підтримка нарощування потенціалу органів державної, регіональної та місцевої влади в Україні або Молдові.

Кожна з проєктних пропозицій має складатися з двох робочих пакетів: адміністративного РП з управління проєктом і тематичного РП, що передбачатиме реалізацію проєктних заходів за однією з трьох тем, які вказані вище.

Проєкти мають бути розраховані на виконання в період від квітня/травня 2022 року до червня 2023 року.

Вимоги до учасників: учасниками конкурсу можуть бути консорціуми в складі щонайменше двох державних або недержавних організацій, в тому числі закладів вищої освіти, наукових інститутів, ГО, органів публічної влади тощо. Щонайменше одна і щонайбільше п’ять організацій мають бути зареєстровані в Україні або в Молдові, ще одна (лідер консорціуму) – в Австрії, Болгарії, Хорватії, Чехії, Німеччині (лише регіони Баден-Вюртемберг та Баварія), Угорщині, Румунії, Словаччині або Словенії.

Фінансування: Конкурс передбачає фінансування проєктів з двох джерел: коштів Європейського фонду регіонального розвитку (ERDF) і коштів Інструменту європейського сусідства (ENI).  Максимальний обсяг коштів, який може бути виділений для одного проєкту з боку ERDF, складає 230 тис. Євро. Загалом для проєктів цього конкурсу ERDF виділив 1,4 млн. Євро.

Що стосується коштів ENI, то загалом для проєктів цього конкурсу буде виділено 4,81 млн. Євро. З них 2,48 млн. Євро будуть направлені на підтримку проєктів, що зосереджені на Україні.

Всього в межах конкурсу будуть профінансовані три проєкти, зосереджені на Україні,  і три проєкти, зосереджені на Молдові.

Як взяти участь: учасники проєкту мають заповнити шаблон аплікаційної форми (шаблон можна завантажити за посиланням) і надіслати його на розгляд конкурсної комісії через електронну систему Дунайської національної програми eMS. Більш детальна інформація щодо участі в конкурсі буде викладена на сайті конкурсу протягом січня 2022 р. за посиланням.

Дізнатися більше про конкурс можна на сайті за посиланням і в офіційному керівництві для учасників за посиланням.