RM Roadmap: Європейський проєкт з управління науковими дослідженнями
Альянс європейських університетів CESAER, до складу якого входить КПІ ім. Ігоря Сікорського, запрошує всіх, хто зацікавлений темою управління наукових досліджень, взяти участь в інформаційному заході, який відбудеться в понеділок 25 вересня 2023 о 15:00-16:30 за Києвом.
Захід буде присвячений запуску Платформи знань та спільноти (Knowledge and Community Platform). Цей інструмент слугуватиме для організації дискусій та внесків євопейської спільноти менеджерів наукових досліджень. Платформа буде відкрита для всіх менеджерів наукових досліджень, які бажають зробити свій внесок у професіоналізацію цієї роботи. Реєстрація на захід за посиланням: https://earma.org/conferences/rm-roadmap-knowledge-and-community-platform/
Захід відбудеться в межах проєкту RM Roadmap (повна назва: Creating framework conditions for research management to strengthen the European Research Area, “Створення рамкових умов для управління науковими дослідженнями з метою зміцнення Європейського дослідницького простору“). Це проєкт програми “Горизонт Європа”, який розпочався у вересні 2022 року і триватиме до вересня 2025 року. Координує його Європейська асоціація менеджерів та адміністраторів наукових досліджень (EARMA).
Короткий опис проєкту: Майбутнє управління науковими дослідженнями в Європі визначають науковці. Проєкт RM ROADMAP, що фінансується ЄС, створить загальноєвропейську мережу менеджерів наукових досліджень, підтримуючи стратегічні транскордонні партнерства з промисловістю, фінансовими організаціями, вищими навчальними закладами та науково-дослідними установами. Кінцевою метою 36-місячного проєкту є розширення доступу до передового досвіду шляхом виявлення та адаптації капітальної бази управління дослідженнями в ЄС, включно з країнами, які знаходяться на початку свого інноваційного розвитку порівняно з провідними країнами ЄС. Зокрема, проєкт дозволить створити за принципом “знизу-вгору” консенсус щодо майбутнього управління дослідженнями. Він також інформуватиме спільноту про наявні можливості навчання, налагодження зв’язків, фінансування та мобільності.
Сайт проєкту: https://www.rmroadmap.eu/
В проєкті беруть участь т.зв. “Амбасадори RM Roadmap” – представники європейських країн, які не є безпосередніми виконавцями проєкту, але покликані інформувати свої національні/місцеві громади про нього на основі інформації, наданої партнерами консорціуму. Основна роль “амбасадора” полягає в тому, щоб переконатися, що інформація про проєкт надходить до відповідної національної спільноти з управління дослідженнями. “Амбасадор” повинен сприяти тому, щоб національна спільнота активно долучалася до спільної роботи над проєктом, а також допомагати в процесі входження в курс справи.
Від України “амбасадорами” проєкту RM Roadmap є три співробітники НАН України:
- Віталій Юрійович Грига, Державна установа “Інститут економіки та прогнозування НАН України”, v.gryga@gmail.com
- Олег Євгенович Рубель, Державна установа “Інститут ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України”, rubeloleg@gmail.com
- Юлія Олександрівна Рижкова, “Інститут економіки та прогнозування НАН України”, yu.rozhkova@gmail.com
Крім заходу 25 вересня, в межах RM Roadmap запланована низка відкритих дискусій, до участі в яких теж будуть запрошені всі зацікавлені сторони:
- жовтень 2023 – дискусія “Зрозуміти ландшафт: національні мережі та асоціації”
- березень 2024 – дискусія “Хто такі менеджери наукових досліджень/навички та компетенції”
- червень 2024 – дискусія “Можливості для навчання, нетворкінгу та професійного розвитку”
- листопад 2024 – дискусія “Система кар’єрного розвитку”
- березень 2025 – дискусія “Ціннісні пропозиції”.
Більше інформації про проєкт – на сайті RM Roadmap