Program Stypendialny im. Bekkera – Стипендіальна програма імені Беккера

Стипендіальна програма імені Беккера надає можливість представникам українських закладів вищої освіти запросити своїх польських колег, що є експертами в будь-яких галузях науки, до проведення курсів занять в українських університетах!

Дедлайн подання заявки: 25 травня 2021 року о 16:00 за київським часом.

Тип програми: стипендіальна програма для дослідників та викладачів, що працюють в польських наукових та освітніх закладах.

Хто може скористатися з пропозиції? – Програма відкрита для науковців та викладачів, які:

мають науковий ступінь PhD або доктора наук; працюють в закладах вищої освіти або науково-дослідницьких установах Польщі за трудовим або цивільно-правовим договором.

Опис програми

Організацією Програми займається Польське національне агентство з питань академічного обміну (Narodowa Agencja  Wymiany Akademickiej / NAWA) – урядова установа Республіки Польща, що була заснована у 2017 році з метою організації двосторонніх академічних обмінів між Польщею та іншими країнами. Програму названо на честь польського науковця та інженера Мєчислава Беккера.

Програма спрямована на підвищення академічної мобільності серед науковців та викладачів, які працевлаштовані в університетах та наукових установах Польщі, шляхом надання їм можливості проводити дослідження та викладати в закордонних установах.

Програмою передбачено перебування польського спеціаліста в закордонній установі впродовж періоду від 3 до 24 місяців з отриманням стипендії, яка покриває витрати на проживання та транспортні витрати (розмір стипендії становить 9 000 злотих для викладачів та 12 000 – для науковців), що уможливлює встановлення довготривалої співпраці та реалізацію спільних проєктів.

В рамах Програми учасники:

  • проводять наукові дослідження;
  • отримують матеріали, які будуть корисними для подальшої наукової діяльності;
  • проводять заняття в приймаючій установі;
  • проходять наукове стажування;
  • здійснюють науково-педагогічну діяльність.
Як подати заявку

 Необхідно створити обліковий запис на платформі NAWA (посилання) і під час проведення щорічного конкурсу заповнити електронну анкету учасника, до якої слід додати наступні документи (в електронній формі): інформацію про освіту, наукову діяльність та досвід роботи в Польщі та за кордоном; опис польських та міжнародних наукових проєктів, в яких брав або бере участь кандидат; список 10 найважливіших наукових публікацій за період останніх 10 років; індекс цитування наукових публікацій в базах Web of Science Core Collection або Scopus. Шаблони документів та пояснення щодо їх заповнення можна завантажити за посиланням.

Більш детальну інформацію про умови участі в Стипендіальній програмі імені Беккера та актуальні дедлайни Ви можете дізнатися на сайті NAWA: