Міждепартаментська робоча зустріч з питань посилення міжнародної проєктно-грантової діяльності

Відбулася міждепартаментська робоча зустріч з питань посилення міжнародної проєктно-грантової діяльності.

На зустрічі були присутні заступники проректорів з науки, навчальної, навчально-виховної роботи, співробітники ДМС.

В своїй презентації проректор С.І. Сидоренко представив рішення проректорів В.А. Пасічника, А.А. Мельниченка, Н.В. Семінської, С.І. Сидоренка про створення міждепартаментської групи англомовних консультантів в кількості 5-7 осіб, які мають досвід підготовки “успішних” міжнародних проєктів, для організації допомоги кафедрам, 272-м діючим науковим групам в написанні англомовних проєктних пропозицій для подачі на конкурси міжнародних проєктно-грантових програм.

Створена група консультантів буде працювати в режимі написання текстів протягом повного робочого дня.

На нараді обговорено всі організаційні і методичні питання для запуска діяльності такого більш ефективного “розподіленого консультаційного середовища” і взаємодії глибинних наукових осередків з цим середовищем.

Окремо проректор С.І. Сидоренко наголосив завдання “Стратегії розвитку КПІ до 2025 року”: в 3-5 разів збільшити кількість проєктних пропозицій, що подаються кафедрами до міжнародних проєктно-грантових програм.

Важливими стають питання перебудови роботи ДМС відповідно до ключових ідей нової системи:

1) Максимально звільнити консультантів, які мають займатися написанням текстів проєктних пропозицій протягом всього робочого дня, від перевантаження організаційними функціями.

2) За керівником групи консультантів С.М. Шукаєвим закріплюються нові завдання:

– організація роботи групи консультантів;

– особиста робота із “глибинними складовими” (по написанню текстів проєктних пропозицій);

– особиста робота із деканами, директорами (по написанню текстів проєктних пропозицій).

3) Необхідно формувати систему планування роботи тих консультантів, які мають займатися написанням текстів проєктних пропозицій протягом всього робочого дня.

4) Завдання по збільшенню кількості проєктних пропозицій від кафедр стає завданням всього ДМС, всіх відділів, всього керівного складу.

5) Має бути організована сильна горизонтальна взаємодія між проректорами – за координації першого проректора.

Наступний крок в реалізації прийнятих рішень – семінари-практикуми для заступників деканів з міжнародної діяльності, заступників деканів з науки та ін. з метою роз’яснення нової системи роботи і навчання організаційно-методичним прийомам, механізмам, які вводяться рішеннями міждепартаментської наради керівного складу від 10 вересня.

Такі семінари-тренінги будуть проведені на базі кожного підрозділу (факультету, інституту).

На фото: під час робочої зустрічі