ПРОЄКТ КПІ ІМ. ІГОРЯ СІКОРСЬКОГО ПЕРЕМІГ У КОНКУРСІ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ ЄС ЕРАЗМУС+

З гордістю повідомляємо, що проєкт «Європейська інтеграція: законодавство та технології Інтернету речей» (скорочено «EULIoT»), який був запропонований фахівцями Кафедри публічного права і Кафедри інформаційного права та права інтелектуальної власності (Факультет соціології та права) КПІ ім. Ігоря Сікорського, переміг у конкурсі проєктів за напрямом «Жан Моне» в рамках найбільшої освітньої програми ЄС «Еразмус+».

Проєкт має на меті використання європейського юридичного досвіду впровадження технологій Інтернету речей (IoT) для розробки відповідного навчального курсу, в якому зможуть брати участь  студенти магістратури за спеціалізацією «інформаційне право та юридичний супровід ІТ-бізнесу». Курс буде присвячений аналізу особливостей та загроз використання технологій ІоТ та вивченню політики Європейського Союзу щодо цього питання, а серед навчальних тем будуть розглянуті зокрема такі: юридичне регулювання кібербезпеки IoT в контексті критичної інформаційної інфраструктури; захист персональних даних та ідентифікація персоналу в умовах використання технологій IoT; використання роботів та штучного інтелекту; технології хмарних обчислень та технології блокчейн.

Окрім створення навчального курсу, проєкт EULIoT також передбачає проведення серії конференцій, семінарів та інших освітньо-наукових заходів за тематикою правових аспектів ІоТ, публікацію наукових робіт, розробку вебресурсів та ведення широкої просвітницької діяльності серед студентів, викладачів, юристів, фахівців ІТ-індустрії, державних посадовців та інших потенційно зацікавлених тематикою проєкту сторін.

Щиро вітаємо з перемогою у конкурсі колег з ФСП, зокрема координаторів проєкту Ольгу Михайлівну Головко та Олександра Андрійовича Баранова! Бажаємо успіхів у втіленні ваших сміливих починань у життя та віримо, що ваша праця над проєктом EULIoT стане гідним внеском у спільну справу європейської інтеграції України.

Департамент міжнародного співробітництва