Освітня програма ЄС – Еразмус Мундус на 2009-2013 рр

Шифр конкурсу — EACEA/29/09

Кінцевий термін подачі заявки 30 квітня 2010

Програма направлена на активізацію міжнародного співробітництва та підвищення мобільності студентів, викладачів, науковців європейських університетів та вищих навчальних закладів третіх країн на усіх континентах.

Завданнями програми є:

• сприяння розвитку європейської вищої освіти, пропагування її найкращих якостей;
  • допомога студентам у плануванні професійного зростання та майбутньої кар’єри, нарощування спроможності до міжнародного співробітництва на усіх континентах світу;
  • сприяння міжкультурному взаєморозумінню та взаємозбагаченню.

Існує три напрямки дій для участі у програмі: спільні програми, партнерство, популяризація європейської вищої освіти.

1. Спільна програма передбачає:

• підтримка високоякісних спільних магістерських курсів і докторських програм, запропонованих консорціумом європейських вузів і, можливо, вузів третіх країні;
  • стипендії для студентів третіх країн і європейських студентів / докторантів відповідно для участі у спільних магістерських курсах та докторських програм;
  • короткострокові стипендії для громадян третіх країн і європейських вчених для проведення наукових досліджень або навчального завдання в рамках спільної магістерської програми.

2. Партнерство спрямовано на сприяння розвитку інституційного співробітництва та мобільності між європейськими вузами і вузами третіх країн та передбачає:

• утворення консорціумів між університетами ЄС та вищими навчальними закладами третіх країн за для обміну студентами та науково-педагогічними кадрами;
  • стипендії для студентів, викладачів, науковців з європейських вищих навчальних закладів та третіх країн.

3. Популяризація європейської вищої освіти направлена на пропагування вищої освіти та міжнародного співробітництва в освіті та передбачає:

• гранти на популяризацію програми Еразмус Мундус
  • тендери на проведення досліджень, організацію конференцій, зустрічей, забезпечення якості магістерських курсів
  • підтримка діяльності Асоціації випускників програми Еразмус Мундус (ЕМА)