Проект “UKRAINE”

UKraine Replication, Awareness and INnovation
based on EGNSS

Офіційний сайт проекту UKRAINE

Проект “UKRAINE” розпочався у січні 2015 року, маючи на меті отримати максимальну вигоду від можливостей співробітництва, які відкрились завдяки підписанню угоди між Україною та ЄС у галузі глобальних навігаційних супутникових систем (GNSS).

Проект “UKRAINE” було створено з метою зміцнення позиції Європи в якості провідного гравця в космічній галузі з системами Galileo та EGNOS на українському ринку додатків із використанням GNSS (глобальної навігаційної супутникової системи), через створення основи для досліджень та розробок, а також через розвиток ділових стосунків між існуючими організаціями.

Реалізація цих цілей дозволить створити в Україні бізнес-можливості як для національних, так і для європейських компаній, а також буде мати суспільну користь для української економіки та суспільства в цілому.

Ключові завдання проекту:

  • підготовка авіаційного ринку України до розповсюдження системи EGNOS
  • визначення законодавчих можливостей для підтримки впровадження європейської системи GNSS
  • розробка додатків для мультимодальної логістики та транспортування небезпечних вантажів
  • сприяння налагодженню бізнес-зв’язків між підприємствами України та країн-членів ЄС

Залучення зацікавлених сторін з боку України буде здійснюватись через:

  • участь в проекті Державного космічного агентства України (ДКАУ), Національного авіаційного університету (НАУ) та Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” (НТУУ “КПІ”)
  • проведення тематичних семінарів в рамках різних робочих пакетів проекту
  • організацію заходів в Києві та Брюсселі з метою створення можливостей для налагодження бізнес-зв’язків
  • проведення конкурсу інноваційних ідей в квітні 2015 року на найкращу ідею багатофункціонального приймача для використання на ринку України

За допомогою масштабної рекламної кампанії в рамках проекту “UKRAINE” планується виявити та продемонструвати найкращий досвід з впровадження системи EGNOS для перенесення його на інші національні ринки GNSS послуг. На заключній конференції проекту в Брюсселі буде представлено результати, яких було досягнуто в законодавчій сфері, та з точки зору технічного прогресу і процедурних нововведень.

Проект “UKRAINE”

Першочергова мета проекту “UKRAINE” полягає у створенні можливостей для широкого ознайомлення з системою EGNSS в Україні, результатом якого стане прийняття системи Galileo та EGNOS на цьому перспективному ринку. Проект спрямовано на підтримку міжнародного співробітництва для розробки різних додатків і одночасного розширення знань та налагодження бізнес-зв’язків.

Реалізація проекту передбачає наступні кроки:

  • підготовка авіаційного ринку України в якості стартової точки для розповсюдження системи EGNOS з особливим акцентом на процедури LPV, моніторинг GNSS сигналу та покращення цілісності систем
  • аналіз законодавчої бази в Україні для її узгодження з європейськими директивами та положеннями про застосування системи EGNSS в транспортній галузі
  • розробка інноваційних рішень для моніторингу та відслідковування небезпечних вантажів в мультимодальній логістиці
  • проведення заходів для компаній з України та ЄС та їх представників для налагодження бізнес-зв’язків
  • організація конкурсу на кращу інноваційну ідею розробки та виробництва багатофункціонального приймача

Ще одна мета мета проекту полягає у створенні “дорожньої карти” для перенесення успішного досвіду на інші ринки, наприклад Середземноморського регіону або Африки, де ступінь проникнення EGNSS технологій відносно малий. Розповсюдження результатів та інформаційна кампанія, які є невід’ємною частиною проекту, допоможуть досягти вищевказаних цілей.

КОНСОРЦІУМ

Нижче наведено перелік партнерів, задіяних в проекті, з посиланням на їх сайти.